Střediskové základny

Za dobu svého porevolučního fungování se středisku podařilo získat a rekonstruovat srub v brněnských Lužánkách a postavit velkou skautskou základnu s rozlehlým pozemkem nedaleko Lelekovic u Brna.

Svojsíkův srub

Slouží především pro schůzky oddílů, ale domluvit se dá i na jiné akce. Na začátku roku 2015 úspěšně prošel nákladnou rekonsrukcí ohněm poškozeného horního patra, dnes již je plně k dispozici :).

Svou polohou blízko centra města, navíc v krásném parku, je ideální pro víkendové akce dětských organizací nebo jako zázemí pro různé akce (např. larpvíkendy, školení,...).

Lokace a dostupnost

Srub je umístěn vparku Lužánky naproti dopravnímu hřišti (viz níže). Býváme přítomni každý týdenod pondělí do čtvrtka mezi 17:00 a 19:00.

Z brněnského hlavního nádraží je dostupný pěšky (2,5 km) nebo1 směr Řečkovice (zast. Pionýrská,6 minut... » číst dál

Strážná

» číst dál

Bažantnice

» číst dál

Tábořiště Oslavka

Toto tábořiště získalo naše středisko v roce 2015. V tomtéž roce se zde uskutečnili naše první tábory. V roce 2016 jsme jej začali poprvé pronajímat a v tomto trendu pokračujeme i nadále.

V minulosti zde bývalo tábořiště již zaniklé Pionýrské skupiny Zbýšov (do poloviny 90. let). Součástí tábořiště jsou i dvěboudy sloužící jako zázemí tábora.Téměř 30 let nevyužívání tábořiště na něm zanechalo patřičné stopy. Boudy byly na pokraji rozkladu, bylazde nahromaděna spousta odpadu. Tento stav se snažíme postupně řešit a každý rok zde plánujeme nějakou větší investici.

Proběhlé akce:

- Rok 2015 - úklid tábořiště a přestěhování táborového vybavení. Oprava táborového zázemí a... » číst dál

© 2012 Junák – český skaut,
středisko Hiawatha Brno, z. s.
» Stránky organizace Junák

tvorba webu & grafiky
» Ondřej Daněk

» Stránky oddílu skautů
» Stránky oddílu skautek Carcharias
» Stránky oddílu vlčat
» Stránky oddílu světlušek Píďalky
» Stránky smíšeného oddílu Fénix
» Stránky roverského kmene Hurikán

» Stránky příměstských táborů Brno
» Stránky základny Supa Bělohlava Strážná
» Středisková fotogalerie
» Stránky VZSSST

» Informační systém HIAWATCH