7. 10. 2019

Co se děje ve středisku: střediskový sněm

Vyborné chlebíčky, slavnostní atmosféra, setkání vedoucích... Po třech letech se opět ve srubu konal střediskový sněm. Ten podle Stanov Junáka slouží hlavně k volbě vedení střediska na následující 3 roky. A mimo to se tu setká řada členů, kteří se třeba dlouho neviděli, popovídáme si mezi sebou, poslechneme si něco o vizích střediska do budoucích let a mnoho dalších věcí. Prostě slavnostní okamžik.

Do nového vedení byl opět zvolen dosavadní vedoucí střediska, Stur - Jakub Smejkal, se svou zástupkyní, Ayou - Barborou Zedníčkovou. Dále tu bylo zvoleno 5 členů střediskové rady z řad vedení (Regi - Jan Král, Tami - Kateřina Somolová, Wabun - Vít Burian, Chicko - Bronislav Špaňhel a Sten - Jan Fasora), delegáti na další sněmy - okresní (Chicko - Bronislav Špaňhel a Wabun - Vít Burian), krajské (Pešni - Michal Zedníček a Stur - Jakub Smejkal) a ústřední valný sněm (Stur - Jakub Smejkal) a členové nezávislé revizní komise (Hana Somolová, Eliška Maršálková a Waliča - Ivona Ottová). Vše proběhlo hladce a volební komise (Chicko, Kukačka, Rajče) odvedla svou práci dobře.

Na závěr jsme se dozvěděli pár slov k budoucnosti střediska od „nového“ vedení a někteří členové střediska obdrželi ocenění za svou práci - březové lístky. Konkrétně se jednalo o našeho znovuzvoleného vedoucího střediska Stura - Jakuba Smejkala, Pešniho - Michala Zedníčka, Savanu - Michala Pospíšila a Eške - Blanku Maršálkovou a Barču - Barboru Šobovou.

Poté jsem po sobě uklidili a přesunuli se do restauračního zařízení vše náležitě oslavit.