Přehled základen

Za dobu svého porevolučního fungování se středisku podařilo získat a zrekonstruovat srub v brněnských Lužánkách a postavit velkou skautskou základnu Strážná s rozlehlým pozemkem nedaleko Lelekovic u Brna.

Roku 2015 byla také získána pro středisko nová táborová louka na řece Oslavě kousek od Oslavan. Na podzim 2016 získalo do dlouhodobého pronájmu budovu a bývalý myslivecký areál vhodný pro vybudování základny v Brně-Žebětíně. Díky nasazení všech členů a přátel střediska se ji podařilo zprovoznit již v září 2017 a dát jí jméno Bažantnice (podle dřívějšího chovu bažantů).

 • Bažantnice

  Lokalita
  Brno - Žebětín
  Kapacita
  30
  Kontakt na správce
  savana.tramp@gmail.com
  V roce 2017 prošel bývalý myslivecký areál částečnou rekonstrukcí a v září téhož roku zde středisko otevřelo novou základnu. Přes týden prostory základny slouží žebětínskému oddílu jako klubovna. Celý areál je na okraji podkomorských lesů a půl hodiny od centra města Brna. Svou polohou je ideální pro víkendové akce dětských organizací nebo jako zázemí pro různé akce (např. larpvíkendy, školení,...).
  více informací
 • Svojsíkův srub

  Lokalita
  Brno - Lužánky
  Kapacita
  30
  Kontakt na správce
  jak.smejkal@skaut.cz
  Slouží především pro schůzky oddílů, ale domluvit se dá i na jiné akce. Na začátku roku 2015 úspěšně prošel nákladnou rekonstrukcí ohněm poškozeného horního patra, dnes již je plně k dispozici :). Svou polohou blízko centra města, navíc v krásném parku, je ideální pro víkendové akce dětských organizací nebo jako zázemí pro různé akce (např. larpvíkendy, školení,...).
  více informací
 • Strážná

  Lokalita
  Lelekovice u Brna
  Kapacita
  35
  Kontakt na správce
  michal.zednicek@skaut.cz
  Základna je ze všech stran obklopena lesy, tedy nabízí mnoho možností na výpravy. Třeba na velmi pěkný Babí lom, který se nachází jen pár kilometrů severním směrem od budovy.
  více informací
 • Tábořiště Oslavka

  Lokalita
  Oslavany
  Kapacita
  70
  Kontakt na správce
  coran@skaut.cz
  Toto tábořiště získalo naše středisko v roce 2015. V tomtéž roce se zde uskutečnily naše první tábory. V minulosti zde bývalo tábořiště již zaniklé Pionýrské skupiny Zbýšov (do poloviny 90. let). Součástí tábořiště jsou i dvě boudy sloužící jako zázemí tábora. V současné době tábořiště nepronajímáme, protože je dlouhodobě obsazené stálými skupinami (minimálně do roku 2023).
  více informací