Přidej se

Naše středisko má dlouholetou zkušenost s vedením dětí. Vedoucí jsou kvalifikovaní lidé, kteří se ve svém volném čase rádi věnují práci s mladšími i staršími dětmi. Snažíme se dětem nabídnout to, co je pro ně někdy nesnadné najít ve škole či v jiných kroužcích. Především přátelský kolektiv, učení praktických dovedností hrou, poznání přírody, ale hlavně velkou kupu zážitků.

Tato sekce je tedy určena především pro rodiče, kteří uvažují o přihlášení svého dítěte, popř. jej už přihlásili a neví si s něčím rady. 

Podívejte se na naše oddíly a pro koho jsou určeny. Přečtěte si často kladené otázky a další praktické informace. Podívejte se, co skauting vašemu dítěti dá nebo na fotky z naší činnosti.

Jak si vybrat?Naše oddíly

Abychom mohli dobře fungovat a abychom dětem poskytli intenzivní zážitek z každé akce, pro běžnou činnost jsou naši členové rozděleni celkem do sedmi oddílů. V rámci oddílu probíhají schůzky a většina ostatních akcí, některé výlety (a hlavně tábor a různé závody) jsou však pořádány pro více oddílů zároveň, někdy pro celé středisko. Už víč, do kterého oddílu patříš ty?

V čele každého oddílu je kvalifikovaný vůdce nebo vůdkyně se svými zástupci, kteří musí mít vůdcovskou zkoušku a zdravotnický kurz.

Světlušky

holky
6-11 let
Lokalita
Brno - Lužánky
Čas schůzek
středa 17:00-19:00
Vedoucí
Nikola Rauscherová - Neyna
Jsme oddíl světlušek z Brna, říkáme si Píďalky. Jsme holky od 7 do 11 let, které spolu hrají hry, vyrábí, sportují, jezdí o víkendech na výlety, a hlavně, jsme skvělé kamarádky.
oddílový web

Fénix

holky a kluci
5-13 let
Lokalita
Brno - Bosonohy
Čas schůzek
st 16-18 / 17-19*
Vedoucí
Jan Fasora - Sten
Jsme smíšený skautský oddíl 24 dívek i chlapců, který je rozdělen na 3 věkové kategorie: Benjamínci (děti od 5-7 let), vlčata a světlušky (děti 8-11 let), skauti a skautky (starší 11 let).
oddílový web

Vlčata

kluci
6-11 let
Lokalita
Brno - Lužánky
Čas schůzek
čtvrtek 17:00-19:00
Vedoucí
Vít Burian - Wabun
Smečka vlčat, která si opravdu stojí za svým jménem. Sice je někdy trošku divočejší, jako praví vlci, ale když na to přijde, drží pospolu.
oddílový web

Awen

holky i kluci
7-15 let
Lokalita
Brno - Popůvky
Čas schůzek
po/čt 17:00-19:00
Vedoucí
Anna Horáková - Kukačka
Jsme smíšený vodácký oddíl z Popůvek.
oddílový web

Žebětín

holky i kluci
7-15 let
Lokalita
Brno - Žebětín
Čas schůzek
úterý 17:00-19:00
Vedoucí
Michal Pospíšil - Savana
Hrajeme různé dobrodružné hry, učíme se rozdělávat oheň, spát pod širákem, ale i luštit morseovku nebo poznávat stromy a rostliny. A to zdaleka není vše. Naší hlavní snahou je naučit se samostatnosti a zároveň být dobrým kamarádem a skautem.
oddílový web

Skauti

kluci
11-15 let
Lokalita
Brno - Lužánky
Čas schůzek
pondělí 17:00-19:00
Vedoucí
Jan Kouřil - Šewon
Jsme oddíl 22 kluků. Scházíme se každý týden ve srubu a rádi spolu jezdíme na výpravy do přírody. Jsme veselá parta, umíme táhnout za jeden provaz a nebojíme se překážek. Přijď se k nám podívat!
oddílový web

Skautky

holky
11-15 let
Lokalita
Brno - Lužánky
Čas schůzek
úterý 17:00-19:00
Vedoucí
Kateřina Somolová - Tami
Jsme Carcharias, tedy parta holek, která ráda tráví čas společně na schůzkách, výletech i letních táborech. Rády se učíme nové věci a nebojíme se zažít pořádné dobrodružství. Společně vyrážíme pravidelně do přírody, vyrábíme různé věci, zpíváme a tvoříme tým, který vždy táhne za jeden provaz!
oddílový web

Často se ptáte anebPraktické informace

Zajímá vás, co si s sebou vzít na první schůzku, co si zabalit na jednodenní nebo vícedenní výlet? Chcete vědět, jak často se jezdí na výlety, kolik stojí výlety a roční členský příspěvek, jakou kvalifikaci mají naši vedoucí nebo další odpovědi na časté otázky? 

Už víteProč zrovna skauting?

Přátelství

Kamarádi z prvních výprav a táborů jsou často ti, se kterými dítě žije i po celé dospívání. Podobné hodnoty a netradiční zážitky totiž opravdu spojují. Člověk získá pocit, že někam patří.

Dobrodružství

Akční hry, společné výpravy a noční bojovky udržují celoživotní hravost, zvídavost a zápal.

Zodpovědnost

Skauting se snaží aktivizovat děti už od nejútlejšího věku tak, aby přebíraly odpovědnost za sebe i své okolí. Využívá k tomu vrstevnických skupin, tzv. družin.

Podívejte seCo Vaše dítě u nás zažije

Skautská výchova je všestranná a naše činnost velmi různorodá. Podívejte se na fotky z našich schůzek a výprav.