25. 2. 2020

Skautský ples dvou středisek 2020

V letošním roce se konal podruhé náš ples ve spojení s druhým brněnským střediskem, střediskem Milana Genserka z Lesné. Ples pořádal jako již tradičně organizační tým ve složení Chicko - Tori - Wabun spolu s dalšími organizátory z druhého střediska. Místem konání plesu byl sál v prostorách Biskupského gymnázia na Barvičově ulici. Celé dění plesu se pak odehrálo v sobotu 8. února ve večerních hodinách.

Na plese bylo možné zahlédnout účast starších skautů a skautek z obou středisek (pro ně takový malý trénink mimo taneční) až po starší „stálice“ našeho střediska - současné vedoucí i bývalé členy. Ples je totiž prostorem potkat se v „civilním“ prostředí se starými přáteli ze skautského života.

Na programu byl tanec na parketu, známé společenské tance, pro mladší pak byla v pozdější části večera k dispozici i trochu „modernější“ hudba. Nesměl chybět střediskový tanec (tentokrát se přidali i účastníci z druhého střediska - Stur se Cindy předtančili výborně, děkujeme!) a pro ty, kteří o tanec nestáli, byl k dispozici bar s obvyklými nápoji, kde si mohli poklábosit s přáteli. Stoly překypovaly občerstvením pro všechny zúčastněné. Nechyběla ani tombola, ve vestibulu byl i profesionální fotokoutek.

Kolem půlnoci se postupně sál začal vylidňovat, až na místě zůstal jen organizační tým a pár posledních běžných účastníků. S tím přichází i bilance, kdy bylo vidět, že se od loňska podařilo vychytat mnohé chyby spojené s organizací tak velké akce. Za to díky všem, kteří loni reagovali a na chyby upozornili. Přesto letošní účast nebyla bohužel tak hojná jako v prvním roce. Věříme tak, že pro příští 3. ročník se zas vše obrátí a budeme se těšit třeba na zase trochu jinou akci, kdo ví, co nás čeká...