8. 3. 2020

Víkend pro střediskové rady

O víkendu 6. - 8. března se konala netradiční akce zaměřená na vedoucí v našem středisku. Společně s dalším brněnským střediskem Mafeking z Židenic jsme vyrazili na slavnou skautskou základnu Kaprálův mlýn (poblíž Ochozu u Brna), kam míří pobyty z celého světa. Protentokrát však hostila vedoucí z těchto dvou středisek a lektory z řad skautských kurzů.

Cílem akce bylo nejen navázat spolupráci mezi středisky, poznat nové lidi, ale třeba i objevit nový pohled na různou problematiku, týkající se spolupráce ve středisku, vedení lidí, práce pro středisko, fungování střediska a střediskové rady a podobně. Vzájemně jsme se inspirovali, a ačkoliv byl víkend vyčerpávající a nabitý programem, užili jsme si ho v plné míře (což potvrzují kladné reakce účastníků z obou středisek) a trochu se odreagovali od běžné skautské činnosti v oddílech či ve středisku. Občas je prostě fajn vypnout a užít si zas program, který si někdo nachystal pro nás. Kromě seznámení se s novými lidmi jsme také upevnili vztahy mezi námi vedoucími z jednoho střediska.

Akce se zúčastnili za naše středisko Regi, Aya, Waun, Kukačka, Raymond, Tami, Sten, Barča, Chicko a Wabun. Akci za naše středisko pak připravovala spolu s ostatními Waliča, za což ji moc děkujeme!

zdroj obrázku zde