26. 6. 2020

Střediskový zpěvník No.3 přichází akorát před tábory!

Tábory se blíží a my tu máme 3. vydání střediskového zpěvníku. A máme se na co těšit. Od vydání předchozího zpěvníku No.2 sice uplynulo snad deset let - ale tak už to u velkých projektů bývá. Co nám nabídne? Především opět nové písničky pro zpívání u táboráku. Není možné přece zamrznout na tradičním triu songů "bedna od whisky - tři kříže - modrá", je třeba zpívat něco nového! Nový zpěvník přidává k také bohatým předchozím dvěma zpěvníkům dalších 300 písní.

Kromě toho jde s dobou - zpěvník máme k dispozici v elektronické podobě, kdy nám nabízí možnost využití online odkazů na zvukový i video záznam písní, Prošel pečlivou korekturou akordů, takže usnadní hraní všem kytaristům u táboráku. Vybrané songy byly opatřeny tabulaturou vč. nového zápisu. Přidány pak byly i akordy pro další nástroje, třeba ukulele.

Trojka tak prostě dále rozšiřuje tradici střediskových zpěvníků. Teď si možná říkáte, kde najdu ty předchozí, když těch pár umorousaných kousků u táboráku zažívá své strastiplné poslední dny před definitivní zkázou v mokru, dešti a nepohodě? Přece v sekci "pro členy - ke stažení". Oba dva předchozí zpěvníky tam jsou ke stažení a v blízké době je doplní i tento třetí zpěvník zde. Stáhnout je možné je v PDF. Vzhledem k odkazům v novém zpěvníku je dobré stáhnout si ho třeba do mobilu, ale je možné si i nechat vytisknout a svázat - dle potřeby. Zpěvník je dočasně možné také stahovat z uložto.cz.

Poděkování pak patří především Karlovi a Marušce, kteří stojí za současnou podobou zpěvníku i za jeho tradicí celkově (Kája má podíl na všech předchozích dílech). Můžete se také těšit na plánovaný remake předchozích dvou dílů a třeba i vydání čtyřky.

Táborům a táborákům zdar!