19. 1. 2021

Skautská krev - hromadný odběr #1

Dnes se konala již tradiční středisková akce ve větším měřítku. Tradiční Středisková krev, která již probíhá pár let, se pro letošek přeměnila. Nezoufejte, nejedná se o další zprávu typu "museli jsme přejít do online režimu". Tentokrát totiž došlo k rozšíření akce. Především díky Pešnimu - Michalu Zedníčkovi, bývalém vůdci našeho střediska, se akce dostala pod záštitu Brněnské rady Junáka a otevřela se všem skautům a skautkám v Brně.

Můžeme být nyní pyšní na dvě věci. Zaprvé, že účast našeho střediska byla jako vždy bohatá. A zadruhé, že v Transfúzním oddělení FN Brno jsme nebyli sami - účast i z dalších středisek byla mimořádně hojná. Z obou věcí máme radost. Protože i v této době je krev potřeba, mohli jste na podzim např. zaznamenat výzvy pro dárce, kdy nemocnice i vinou současné epidemie trpěly nedostatkem krve pro krevní transfúze.

Akcí se podpořilo naplnění mnohých cílů. Podpora prvodárců, týmový duch a dobrý skutek. Akce se zúčastnilo 37 lidí celkem, z toho 18 prvodárců, 15 opakovaných dárců a 4 lidi na plazmu.

Další společné darování se bude konat 11. května tohoto roku. Určitě uvítáme, rozšíříš-li naše řady a přidáš se. Akce je otevřená v podstatě komukoliv. Váháš nebo chceš více informací? Neváhej se obrátit na kohokoliv ze střediska. Odkáže tě na patřičnou osobu nebo sám zodpoví tvé dotazy.