23. 1. 2022

Dárek pro Juniora (Fišiho) / VW pro Pantery

Níže vám nabízíme zápis z lednového programu Panterů. Budiž vám inspirací, jak třeba může také vypadat roverský (nebo už oldskautský?) program. Zápis pořídil Karel. Účastníci jsou zde detailně popsáni ve svém nejlepším světle. Vše samozřejmě berte s nadsázkou, nicméně příběh to je pravdivý.

Dějství prvé – 14 dní před dnem D

Po panteřím těláku sedíme v oblíbeném pohostinství. Pešni přichází s myšlenkou Juniorových narozenin a kamufláží na klasickou brigádu na dřevo na Strážné. Ozývá se pochvalné mručení a zároveň nevyrčená otázka: „Fajn a co společný dárek? Vytane mi na mysli Fišiho vášeň pro VW.

Navrhuji tedy: Pořiďme mu auto. Po nevěřícných pohledech a domněnce, zda je mám za „Rotschildy“ upřesňuji: cena do 5000 CZK, klidně vrak. To už začíná ostatním dávat smysl, jen Inti tuší, že to nebude tak jednoduché. A má pravdu.

Dějství druhé – 8 dní před dnem D

Inti mačká bez rozmyslu tlačítko společného videohovoru. Omylem. Rychle se domluvíme na konkrétní rozdělení, co kdo udělá. Intimu vrtá hlavou, co to způsobil a dostane na starosti půjčení vozíku. Já si beru na starosti převoz, Me2d obvolání autovrakovišť.  Zřizujeme sdílenou tabulku, kam přidáváme i Pešniho.

Dějství třetí – 6 dnů před dnem D

Me2d rychle doplňuje tabulky s tipy na vhodná auta. Narážíme na první problém. Všichni chtějí doklad o likvidaci. Nedává nám to smysl, jak můžeme něco zlikvidovat a potom to někomu dát.

Dějství čtvrté – 4 dny před dnem D

Začíná mezi námi panovat „lehká nedůvěra“, zda ten nápad byl správný a zda to stíháme. Me2d nachází zatím nejlepší tip. WV Golf na náhradní díly za 1000 CZK. Stále nás však blokuje ten doklad o likvidaci

Dějství páté – 3 dny před dnem D

Je čas na variantu brod. Jsa totální neodborník na auta volám Pešnimu a známému z autoservisu. Objevuje se tak první možnost, jak nakrmit vlka, a koza se mohla pást (tedy jak získat auto, bez likvidačního dokladu. Míň komplikovanější to být nemohlo, ale je tam jistá vidina na úspěch:

Vyzvednutí vozíku > vyzvednutí auta > evidenční kontrola  (STK) > přepis značek v depositu (DI) > vykládka vozíku s autem > nakládka vozíku s autem > tajný převoz k Junisovi > předání narozeninového daru > vrácení prázdného vozík > finální přepis značek v depositu na Junise.

Prvních 5 dnů během pátku, tedy den před dnem D

Voilá. Prodejce souhlasí a na pomoc si bereme Wabuna z RS/DS pro logistické zajištění. Vše domluven – připravuji detailní postup pro Wabuna, co/kde/kdy/s kým/za kolik.

Dějství šesté – 2 dny před dnem D

Dolaďuji poslední detaily s STK a DI včetně potřebných dokladů. Vše se zdá proveditelné, byť na hraně. Chystám si poslední dotazy na prodejce a prohlížím si, co to vlastně chceme koupit.

Nebere telefon. Zkouším znova.  A ještě jednou. Píšu na FB. Je 16:30 odpoledne. Přichází zpráva:  „Jo psali jsme si a resil sem to s nim, ze to bude lepsi zrusit ze konci pojistka myslel sem ze to daval do depozitu ale nedaval. Ale muzete zkusit jednoho ode mě on by mozna nejakej vrak mel i bez papiru“. Všechno je jinak.

Voláme si s Me2dem a Wabunem, že tato varianta padá a musíme najít variantu brod #2. Vše je nyní pouze s přepisem. Me2d na poslední chvíli domluví VW Transporter, který nedaleko Velké Bíteše zarůstá travou.

Voilá 2. Ladíme postup č. 2.

A je to tento krasavec:

Tímto končí zápis do kroniky panterské družiny. V blízké době očekávejte pokračování, jak to celé dopadlo a jak se Juniorovi daří s jeho nově nabytým dárkem.